• máme veškeré uvedené zboží skutečně skladem
 • výrobky jsou oficiálně patentované zboží společnosti Bio Agens Research and Development
 • máme vlastní sklady, ze kterých si můžete osobně zboží vyzvednout
 • možnost platby kartou
 • máme tisíce spokojených zákazníků
 • odesíláme SMS s informacemi o stavu zásilky


 • kůň - hniloba kopyt
  kůň - hniloba kopyt
 • kůň - hniloba kopyt
  kůň - hniloba kopyt

Hniloba kopyt

Hniloba kopyt

 

Veterinární přípravek Chytrá houba Ecosin je velmi šetrným, avšak vysoce účinným přípravkem. Díky jeho jedinečnému složení, na rozdíl od chemických přípravků, nenarušuje strukturu kopytní tkáně, nedochází k jejímu nadměrnému vysušování. Na základě mykoparazitismu Chytré houby (mikroorganismu Pythium oligandrum) eliminuje vláknité mikromycety a kvasinkové organismy z místa působení. Enzymatická činnost potlačuje růst bakterií. Po aplikaci dochází jemnému vysušení a zatažení kopytní tkáně, postižené místo přestává být přecitlivělé, dorůstá nová zdravá rohovina a obnovuje se přirozená mikroflóra. 

 

Použití Chytré houby je bez vedlejších účinků, nedochází k vzniku rezistence patogenů. Vzhledem mechanismu působení nezatěžuje organismus zvířete. Přípravek se tak dá použít v jakémkoliv věku či zdravotním stavu koně. V okamžiku, kdy se P. oligandrum nemá čím živit, začne vytvářet oospory a odrůstá spolu s novou tkání, jelikož živočišný organismus pro něj není přirozeným prostředím.

 

Návod k aplikaci:

 

1. Jednu šumivou tabletu rozpustíme až ve dvou litrech vlažné vody (cca 34 °C) a necháme aktivovat 20 – 30 minut. Mezitím, než dojde k rozpuštění tablety, si můžete dojít pro koně.

 

 

2. Před vlastní aplikací přípravku z kopyto důkladně vyčistíme kopytním háčkem apod.

 

 

3. Připravený roztok (suspenzi) důkladně zamícháme a aplikujeme na gázu či obvazovou vatu. Vytvoříme zábal postižené části. Pokud koni vyhovuje více, je možné přípravek aplikovat i formou koupele.

 

 

 

4. Necháme působit po dobu minimálně 20-30 minut.

 

 

5. Po odstranění zábalu, či ukončení koupele končetiny neosušujeme, necháme přirozeně oschnout. Bezprostředně po aplikaci přípravku držíme koně v suchém a čistém prostředí (zavedeme do boxu apod.).

 

6. Tímto způsobem ošetřujeme postižené kopyto třikrát týdně. Aplikace doporučujeme provádět s odstupem jednoho dne (např. po, st, pá).

 

7. Dle intenzity problému je možné alikaci zopakovat následující týden. Celkovou dobu aplikace je možné prodlužovat dle potřeby. Nemusíte se bát předávkování, jelikož přípravek není toxický, nepřesušuje či neleptá tkáň.

 

Upozornění:

 

Po smíchání přípravku s vodou spotřebujte vzniklou směs nejpozději do 24 hodin.

 

Nepoužívejte v kombinaci s jinými desinfekčními prostředky.

 

Zdroj: vet-pythium.eu