• máme veškeré uvedené zboží skutečně skladem
 • výrobky jsou oficiálně patentované zboží společnosti Bio Agens Research and Development
 • máme vlastní sklady, ze kterých si můžete osobně zboží vyzvednout
 • možnost platby kartou
 • máme tisíce spokojených zákazníků
 • odesíláme SMS s informacemi o stavu zásilky


 • před aplikací Bio Repelu
  před aplikací Bio Repelu
 • po půl roce
  po půl roce
 • před aplikací Bio Repelu
  před aplikací Bio Repelu
 • po půl roce
  po půl roce

Bio Repel recenze

V roce 2016 jsme se pustili s pomocí majitelů vinného sklípku na Moravě do likvidace opravdu dlouholetého problému - plísně ve vlhkém sklípku. Majitelé byli nešťastní, ale zkusili dát na naše rady a vysadili dosud používané (chemické) přípravky a nahradili je výhradně přípravkem s Chytrou houbou Bio Repel a použili barvu bez fungicidních účinků.

 

Jsou tam kovové dveře a jsou často vlhké, sráží se na nich kapky vody, plíseň se začíná tvořit okolo. Funkčnost Chytrá houby se ověřila na konkrétním případě. Nejprve je potřeba dodržet postup dle návodu, dále počkat minimálně půl roku (což je i tento případ) a počítat s tím, že po aplikaci bývá do 14 dnů bývá vidět jasné zhoršení (stalo se to i v tomto případě - plíseň ustupuje od ošetřeného místa) a pak až poté postupně přichází mírné zlepšení, až do úplného vymizení (půl roku až rok) a pak by měl být na následujících 5 let klid. Takovou dobu je Chytrá houba bez živin (živinou jsou pouze plísně) schopna vydržet. Nesmí se ale použít žádný jiný přípravek po celou dobu proti plísním, nesmí místo ošetřené Chytrou houbou přemrznout, nesmí ani na zdi být po ošetření použita barva s fungicidními účinky a podobně. Dost často to spotřebitelé nevydrží a na zdi použijí chemické či jiné přípravky s antimykotickými účinky a je po plísni sice ihned, ale na krátkou chvíli a také se tím spolehlivě likviduje Chytrá houba.


Chytrá houba nevypouští do ovzduší vůbec nic, je vyrobena tak, aby rozhodně nebyla škodlivá (má všechny potřebé certifikáty a ověření pro uvedení na trh k tomuto účelu), o plísni se to říci vždy nedá. Absolutně sterilní domácnost či místnost beze (plísňových) spór neexistuje a snad by nebyla ani zdravá (sterilní domácnosti), protože by byla trvale nasycena různými chemickými přípravky na dezinfekci povrchů a to by bylo škodlivější než „několik“ spór různých plísní. Jmenovitě se v domácnostech vyskytují spóry, případně i plísňové nárusty či ojediněle kvasinky několika rodů hub, z nichž jsou nejvíce zastoupeny druhy rodů: Penicillium, Alternaria, Cladosporium, Aspergillus, Aureobasidium, Rhodotorula atd. Toto druhové spektrum je závislé na lokalitě, ve které se obydlí vyskytuje. Zda-li je více v přírodě či ve městě, staveniště apod. A pokud dostává plíseň dost vody, bude vesele bujet dále a my se pak můžeme dočkat krásného lokálního „kožíšku“ v koutě na stěně, nebo jiném příhodném místě, jako se stalo i v tomto sledovaném případě. Takováto situace je již lidskému zdraví neprospěšná. V měřítku této kolonie houby se jedná o velkou expanzi spojenou s masivní produkcí spór, které se uvolňují do prostředí, ve kterém žijeme a dýcháme. Vliv na lidský zdravotní stav je velice individuální. Jiný je u plně zdravého člověka a jiný u člověka s alergií nebo jinými onemocněními (např. dýchacích cest). Ale i zdravý člověk, který bude v prostředí s masivním nárůstem houby žít, tak se jistě může dočkat nějakých problémů. Dítě je vždy lepší nechávat v jiné místnosti, pokud je to možné. A nebo alespoň v místnosti topit a udržovat sucho, pokud to jde.

 

Zatím při našem sledovaném používání Bio Repelu ve sklípku na Moravě uběhl pouhý půlrok a výsledek je konečně vidět. Chybí ještě pár měsíců počkat do krásného vymizení plísně, budeme sledovat jistě dál. Vinný sklípek na Moravě budou jeho majitelé i pečlivě fotografovat a děkujeme za spolupráci majitelům vinného sklípku i za to, že poskytli potřebné fotodokumentace.